You need to enable JavaScript to run this app.
دسته‌بندی کسب‌وکارها
دسته‌بندی محصولات
نقشه

جاذبه گردشگری در شیراز

(100+)
جاهای دیدنی
جای دیدنی
جاذبه های گردشگری
جاذبه طبیعی
جاهای تفریحی
مکان دیدنی
منابع طبیعی
جای تفریحی
مکان تفریحی
جاذبه توریستی
شیراز، سیلو، خیابان امام رضا
 جاذبه گردشگری آرامگاه خواجوی کرمانی در دروازه قرآن - بهترینو
آرامش بخشگاه کمال الدین ابولعطاء متخلص به خواجوی کرمانی کنار دروازه قرآن و در تنگه الله اکبر قرار دارد وچشمه رکن آباد هم از کنار این مزار جریان دارد. این آرامش بخشگاه بدون سقف در سال ۱۳۱۵ ساخته گردیده است که تاکنون بارها مورد بازسازی قرارگرفته و بازدیدکننده زیادی هم دارد . کمی بالاتر از مقبره خواجو، ۳ غار دیده می شود که یکی از آنها محل عبادت و ریاضت زاهدان و مشایخ بوده و خواجو هم مدتی اونجا به عبادت مشغول بوده . سال ۱۳۷۰ بعد از کنگره بزرگداشت خواجو در کرمان سردیسی از این عارف نامی ایران در این محل نصب گردیده است.
شیراز، نمازی، خیابان ستارخان، خیابان مصلی نژاد
(2)
خیابان دانشگاه ، میدان ارم، ابتدای خیابان ارم
 جاذبه گردشگری باغ ارم شیراز در محدوده شهر شیراز - بهترینو
این باغ با سروهای سر به فلک کشیده، گل های بسیار زیبا و متنوع و درختان گرمسیری و همچنین آب و هوای دلکش خود، عده زیادی از گردشگران را به سوی خود جلب می کند و دیدن آن برای هر ایرانی علاقه مندی کافی است. درخت سروناز باغ ارم شهرت جهانی دارد و گلستان زیبای گل های رز آن نیز نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.
شیراز، ارگ کریمخان، بلوار کریمخان زند
(1)
شیراز، سنگ آبد، بلوار مطهری شمالی، خیابان مطهری شمالی هجدهم
(1)
شیراز، خیابان عفیف آباد، مجتمع تجاری-تفریحی ستاره فارس
 جاذبه گردشگری مجتمع تجاری ستاره فارس در ۰۵۵ - بهترینو
مجتمع ستاره فارس یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری و تفریحی شیراز است که در خیابان عفیف آباد واقع گردیده است. این مجتمع با مساحت کلی ۵۵۰ مترمربع و زیربنا ۴۳۰۰ مترمربع شامل ۹ طبقه به صورت پارکینگ، واحدهای تجاری، شهربازی، مسکونی، کافی شاپ و فست فود است.
شیراز، ارام، خیابان ملاصدرا، خیابان ملاصدرا دوم
 جاذبه گردشگری پاساژ ملاصدرا در محدوده شهر شیراز - بهترینو
از این مرکز خرید می توانید انواع کامپیوتر و لوازم جانبی را تهیه کنید.
فارس ،شیراز جنوب بلوار جمهوری اسلامی و در دامنه بابا کوهی
 جاذبه گردشگری قلعه کریمخانی در محدوده شهر شیراز - بهترینو
اوایل سلطنت رضا شاه به تقلید از ارگ، قلعه ای به سبک اونجا ساخته گردید که به نام کریم خانی مشهوره. این قلعه رو روی باغ کاخ ساختن و چهار تا برج هم در چهار زاویه قلعه تدارک دیدن. قشنگه که بدونین از عمارت دو طبقه و آجری داخل قلعه می شه شهر شیراز رو دید. درختان سرو کهنسال و کاج و نارنج سراسر قلعه دیده می شن. حمام قلعه که چند طاق و اتاق تو درتو داشت هم الان به چایخانه سنتی تبدیل گردیده.
شیراز، سعدیه شمالی، بلوار بوستان، خیابان نارنجستان
(20)
 جاذبه گردشگری سعدیه جنوبی در محدوده شهر شیراز - بهترینو
فارس ،شیراز گود عربان، در جنوب خیابان لطفعلی خان زند کوچه۲۷
(5)
 جاذبه گردشگری مسجد نصیرالملک در شاهچراغ - آستانه - بهترینو
این مسجد به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان سلسله قاجار بوده ساخته گردیده و معماریش هم کار محمد حسن معمار بوده که مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۵۵ تا ۱۲۶۷ خورشیدی طول کشیده. واقعا زیبا و چشم نوازه. توصیه میکنم اگه شیراز رفتید دیدن این مسجد فوق العاده زیبا رو که در محله گود عربان و در جنوب خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته از دست ندین و از تماشاش لذت ببرید! مسجدی که شاید زیباترین مسجد شیراز باشه و تماشای آن با شیشه های رنگی، طاق های بلند و کابا کلاساری های زیبایش، از آرزوهای هر جهانگردی به حساب بیاد.
فارس ،شیراز خیابان دروازه قرآن
(2)
 جاذبه گردشگری باغ جهان نما در حافظیه - بهترینو
کریم خان زند یه باغ باصفا هم کنار خیابان دروازه قرآن ساخته که هنوزم به اسم جهان نما معروفه. البته گویا اصل باغ مربوط به دوره صفویه ست. پشت دیوار آجری و ساده این باغ، یه عمارت کلاه فرنگی با چهار تا خیابان و دو حوض بزرگ و دو تا حوض کوچیک می بینین که هنوزم در فضای زیبای اون باغ و درختای نارنج و انارش فوق العاده به نظر می رسه.
شیراز، بازار، خیابان غدیر، خیابان لطفعلی خان زند
(4)
 جاذبه گردشگری موزه نارنجستان در گود عربان - درب شیخ - بهترینو
شیراز، بازار، خیابان غدیر، خیابان لطفعلی خان زند
(2)
 جاذبه گردشگری مدرسه خان در گود عربان - درب شیخ - بهترینو
در دوران سلطنت شاه عباس کبیر یه مدرسه بزرگ و البته خیلی مفید و با امکانات، به دستور والی فارس یعنی جناب الله وردیخان و فرزندش امام قلی خان بنا گردید. مدرسه در سال ۱۰۲۴ تموم گردید تا یکی از بزرگترین و معروفترین مدارس این شهر و یکی دیگه از بناهای خوب دوره صفوی در شیراز باشه که روزگاری ملاصدرا، اونجا فلسفه اشراق تدریس می کرده. در چهار طرف مدرسه ۷۰ حجره در دو طبقه ساخته گردیده که مقرنس و کاشی کاری معرق قشنگی داره.
شیراز
(6)
 جاذبه گردشگری ارگ کریم خان در بهارستان - هجرت - بهترینو
شیراز محله درب شاهزاده
(2)
 جاذبه گردشگری بازار مسگرها شیراز در گود عربان - درب شیخ - بهترینو
بازار مسگر ها از بازارهای شیرازه که در محله درب شاهزاده قرار گرفته. این بازار بقایای بازار قیصریه ست که توسط امام قلی خان در غرب مدرسه خان ساخته گردیده
فارس ،شیراز بلوار کریمخان زند ، خیابان آیت الله طالقانی ، کنار مسجد وکیل
 جاذبه گردشگری حمام وکیل در شهرداری - بهترینو
حمام وکیل که بین حمام های تاریخی شیراز از همه معروف تر است، نمونه کاملی از پیشرفت معماری حمام در دوره زندیه ست. این حمام دارای فضاهایی مانند رختکن، گرم خانه، خزینه و بخش شاه نشینه که گفته می شود فقط شخص شاه یا شاید دیگر بزرگان ازش استفاده می کردند. سربینه حمام به شکل هشت ضلعیه و هشت ستون رنگی، شقف گنبدی بنا رو نگه می دارند. این سقف به خاطر تصویری آهک بری روی آن نقش بسته که، بسیار معروفه و بازدید کنندگان رو مجبور می کند کمی سر به هوا حرکت کنند. معراج پیامبر، شمایل حضرت علی(ع) و ذوالفقارش، دیدار شیرین و فرهاد و دیدار بیژن و منیژه، از صحنه هایی ست که بر سقف نقش بسته اند. حمام وکیل در سالیان اخیر به رستوران تبدیل گردید، اما چون این کاربری در شان چنین حمامی نبود و دچار آسیب دیدگی گردید، به موزه مردم شناسی تبدیلش کردن که در اون می تونیم با فرهنگ و آداب و رسوم مردم استان فارس، به ویژه شیرازی ها آشنا بشویم.
فارس ،شیراز خیابان لطفعلی خان زند ،محله (درب شاهزاده) جنب مسجد جامع وکیل
 جاذبه گردشگری بازار وکیل در بهارستان - هجرت - بهترینو
کنار مسجد جامع وکیل بازار بزرگی است که به دستور کریم خان زند و درست وسط شهر شیراز ساخته گردیده. مسیرهای در این بازار همدیگه رو قطع می کنن یعنی یه رشته مغازه شمالی – جنوبی و یه رشته حجره شرقی – غربی داره. به همین دلیل درست وسط بازار یه چهار سو یا چهار سوق بلند با پنج تا در بزرگ و ۴ تا کاروانسرا استش. عریض بودن مسیر بازار به علاوه معماری خیره کنندش و ایجاد امکانات تهویه طبیعی هوا با تاق های ضربی یه اثر تاریخی دوست داشتنی ساخته. در چهار سوق بازار وکیل، روی یه هشتی بزرگ تاق ضربی خیلی بزرگ و مرتفعی ساخته گردیده که از شاهکارهای معماری به شمار میره ، نکته قشنگ در مورد این تاق اینه که با این که بیشتر از دویست سال از عمر اون می گذره، اما کوچک ترین شکافی بر نداشته.
شیراز، خیام، خیابان لطفعلی خان زند، خیابان انوری، خیابان انوری ششم
(1)
 جاذبه گردشگری عمارت شاپوری در زند - بهترینو
باغ و عمارت شاپوری از بناهای قدیمی شیرازه که در محله قدیمی انوری که ۱۰۰ سال قدمت داره هنوز هم زیبا و دیدنیه. این خانه متعلق به عبدالصاحب شاپوری از تاجران بزرگ شیراز بوده است و در سال ۱۳۷۹ به ثبت ملی رسیده . پس از بازسازی های اساسی این بنا به صورت موزه ای تاریخی میزبان علاقمندان به معماری قدیم ایران به خصوص شیوه معماری و تزئینات شیراز است.
شیراز، سرباغ، خیابان حضرتی، خیابان نهم دی
کسب‌وکاری جا افتاده است؟ آن را ثبت کنید.
کسب‌وکار خود را در بهترینو ثبت کنید و مشتریان خود را افزایش دهید.
ثبت رایگان کسب‌وکار در بهترینو
1
2
...
5
شیراز
جاذبه گردشگری در شیراز

جاذبه گردشگری در شیراز

جاذبه گردشگری در شیراز | لیست 10 بهترین جاذبه گردشگری در شیراز، رتبه بندی شده بر اساس نظر مردم ، همراه با تصاویر و توضیحات و شماره تماس و آدرس

بهترینوانتخاب کن!

محلی برای ارتباط مشتریان با بهترین کسب‌وکار های هر منطقه

با ما همراه باشید
خانه
دسته‌بندی‌ها
افزودن کسب و کار
پروفایل